Zabiegi oczyszczające, wygładzające i opóźniające procesy starzenia się twarzy

 

Najpopularniejsze i najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej zwykle dotyczą procesów starzenia się skóry. Nie każdy pacjent chce jednak podjąć leczenie chirurgiczne, które może nieść za sobą szereg przykrych konsekwencji. Lekarz radzą, aby już w młodych latach poddawać się regularnym zabiegom kosmetycznym. Zalecają przy tym również, aby zawsze wykonywać je w nowoczesnych i wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej, w której pacjentami zajmują się albo lekarze specjaliści, albo wykwalifikowani kosmetolodzy.

 

 

Jakie zabiegi należy wykonywać po osiągnięciu trzydziestego roku życia?

 

  • Mikrodermabrazja - zabieg polegający na mechanicznym usuwaniu naskórka. Oczyszcza twarz i poprawia ukrwienie, dzięki którym możliwe jest cofnięcie się pierwszych, zarysowanych zmarszczek mimicznych. Wyróżnia się mikrodermabrazję diamentową oraz korundową.

  • Mezoterapia - kolejny zabieg, który pozwala na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Twarz pacjenta nakłuwana jest przez dziesiątki mikrokaniuli, dzięki czemu kosmetyki przeciwzmarszczkowe i specjalne mieszanki rewitalizujące mogą dostać się w głąb skóry działając znacznie skuteczniej, niż miałoby to miejsce przy zastosowaniu powierzchownym.

 

                      

 

Aby opóźnić procesy starzenia się warto również odpowiednio wcześnie zacząć poddawać się zabiegom laseroterapii.