Makijaż

Trendy na jesień/zimę 2016

Tegoroczny zimowo – jesienny sezon przyniesie w makijażu dwa skraje i przeciwstawne trendy, z jednej strony część światowych wizażystów składania się ku wydobywaniu naturalnego piękna i niemal niewidocznym makijażom, z drugiej obserwujemy mocno podkreślone usta i barwne makijaże oczu. W modzie nadal smoky eye i kreski wykonane eyelinerem. A oto zestawienie trendów na ten sezon.

OCZY

Zwolennicy naturalności: podkreślają je przy pomocy jasnych, delikatnych cieni, w naturalnych, niemal niewidocznych kolorach. Spotkać tu można beż i róż.

Zwolennicy mocnych trendów: mają różne propozycje na makijaż oczu, z jednej strony są to mocne, czarne kreski wokół oczu przy linii rzęs lub linii załamania. Inną propozycją są smoky eye, ale jak na jesienną porę przystało wykonane przy pomocy brązów. Zwolennicy kolorów w makijażu również znajdą coś dla siebie w tegorocznych trendach. Część wizażystów proponuje używanie na powiece jak największej ilości kolorów, w postaci plam przechodzących z jednej barwy w drugą.

USTA

Zwolennicy naturalności: usta są dla nich istotnym elementem makijażu, zależy im mocno na ich podkreśleniu i wyeksponowaniu, ale jedynie w naturalnym sposób, można więc spodziewać się bezbarwnych preparatów upiększających usta, jasnych szminek i błyszczków.

Zwolennicy mocnych trendów: podkreślają usta przy pomocy ciemnych, nasyconych kolorów szminek, eksponują ich kształt, powiększają optycznie. Szminki mogą być zarówno matowe jak i błyszczące.