Projektanci mody

Polscy artyści wybiegów

Projektanci mody to artyści, którzy wyznaczają trendy w modzie, to od nich zależy co aktualnie się nosi i co będzie modne w przyszłym sezonie. Najbardziej znani pracują dla wielkich marek, ale jest też wielu projektantów, którzy tworzą własną markę oraz takich, którzy projektują dla sieciówek, to właśnie w ich projektach chodzi najwięcej osób ;). Oto kilka nazwisk, o których warto wiedzieć:

Joanna Przetakiewicz – z wykształcenia jest prawnikiem, będąc na studiach wraz z bratową założyła jedną z pierwszych polskich sieci klinik dentystycznych. A w 2010 r. przy wsparciu Karla Lagerfelda stworzyła polską markę La Mania, która kreowana jest jaki ekskluzywna marka w stylu prêt-à-porter.

Natalia Maczek – to projektanta z Krakowa tworząca street wearowe kolekcje pod marką MISBHV. Jej marka zadebiutowała pokazem na tegorocznym jesiennym New York Fashion Week gdzie wzbudziła sensacje i wiele pozytywnych komentarzy. Amerykańskie media rozpisywały się na jej temat. W jej ubraniach zobaczyć można było między innymi Rihannę.